Skip to main content

Põnevat

Rõngu kandis

Rongu park
Rõngu St Michael’s Church

Kaunis loodus ning ainulaadne kultuur ootab avastamist

Elva vallal ja Rõngu piirkonnal on Sulle pakkuda palju põnevat avastamist. Siit leiad kultuurseid vahepalu, metsikut ja puutumata loodust, aktiivseid tegevusi perele ning põnevaid ajaloolisi pärleid.

Tule Rõngu ja veeda üks rahulik puhkus ühes kaunis Lõuna-Eesti paigas.

Muuseum

Pillimuuseum

Pillimuuseumis on üle 3100 eksponaadi, mille seas leidub nii erinevaid pille kui muud põnevat teistest valdkondadest. Näiteks saab lisaks pillidele näha ja uurida erinevast ajastust kõlareid, mikrofone, pillivõimendeid ja efektiplokke. Silmailu ja äratundmisrõõmu pakuvad plaadimängijad, lintmakid, transistorid jne.  Pillimuuseum asub Tartu maakonnas Rõngus, ajaloolise Kõvera kõrtsi hoone paremas tiivas, aadressil Valga maantee 1.

Ajalugu

Rõngu vasall-linnuse varemed

Kui huvitute muinaslinnustest, tasub külastada Rõngu vasall-linnuse varemeid. Alevikust 2 km loodes asuva Rõngu vasallilinnuse (Ringen) ehitusajaks loetakse 14. sajandit. Oktoobris 1558 purustasid orduväed linnuse. Linnusest on säilinud osa müüristikust koos peasissekäiguga.

Kirik

Rõngu Mihkli kirik

Keskaegne Rõngu Mihkli kirik on pühendatud peaingel Miikaelile. Kirikut tuntakse ka Rõngu vanima ehitisena.

Pühakoda on mitmete sõdade käigus palju kannatada saanud ning aegade jooksul taastamise käigus on algne arhitektuur osaliselt muutunud. Kiriku praegune kuju pärineb viimasest ümberehitusest, 1901. aastast.

Külastada saab pühapäeviti jumalateenistuse ajal või eelneval kokkuleppel.

Loodus

Vooremägi

(14km Rõngust)

Vooremäe puhkeala Võrtsjärve lõunakaldal on tuntud sellel asuva II aastatuhande algusest pärineva linnamäe tõttu, millega on seotud ka mitmed muistendid. Tegemist on rahuliku ja suhteliselt kõrvalise paigaga, mida käiakse nautimas just koha looduskauniduse ning hea vaate tõttu linnamäe tipust. Samuti on koht tuntud rikkaliku linnuvaatluspaigana. 2010. aastal rekonstrueeriti Võrtsjärve Sihtasutuse ja Puka valla koostöös sõidutee ning rajati ka korralik randumissild paatidele.

Muuseum

Järvemuuseum

(15km Rõngust)

Eesti Maaülikooli Võrtsjärve õppekeskus ehk Järvemuuseum asub otse maalilise Võrtsjärve kaldal. 

Põhiekspositsioonis on 35 eri suuruse ja kujuga akvaariumis elavad kalad – nii kohalikud kui ka eksootilised. Kohapeal saab kogeda ka VR-elamust.

Loodus

Mustjärve matkarada

(12km Rõngust)

Rõngust 12 km kaugusel, Võrtsjärve külje all Lulli raba põhjaosas peidab end männimetsa varjus kaunis rabajärv. Looduslik järv on suur (23 ha) ja hästi madalaveeline. Lühike matkaring (2,3 km) kulgeb ümber järve. Ära eksimine on siin võimatu, sest rada on ringikujuline ning igaüks jõuab lõpuks alguspunkti tagasi. 

Suve teisest poolest saab ümbruskonnast korjata murakaid, mustikaid, pohli ja seeni.

Muuseum

Hellenurme Veskimuuseum

(10km Rõngust)

Hellenurmes töötab vesiveski nagu muiste, vee jõul. 1880. aastal mõisnike Middendorffide ehitatud vesiveski mastaapne hoonekompleks seisab väärikalt Elva jõel, 300-aastase Hellenurme paisjärve ees. Püüli – ja jahuveski neljal korrusel saab endiselt näha, katsuda, tunda, maitsta, kuidas ja mis valmib viljaterast, kuidas nisust saab valtside vahel püülijahu ja rukkiterast kivide vahel leivajahu!

Allikas: puhkaeestis.ee